„TE IS MÁS VAGY,
TE SEM VAGY MÁS”

SAJTÓKÖZLEMÉNY

Zárul a Manna Egyesület „Te is más vagy, te sem vagy más” színházi nevelési programsorozata

Az Európai Unió az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében 29 319 480 Ft összegű vissza nem térítendő támogatásban részesítette a Manna Kulturális Egyesület TÁMOP-3.2.13-12/1-2012-0378 Színházi nevelési programsorozat „Te is más vagy, Te sem vagy más” című projektjét, mely 2013. június 30-án indult és 2014. augusztus 30-án zárult.

A programban 14 oktatási intézmény vett részt, melyek mind a konvergencia régióban találhatóak, többek között Magyarmecskén, Ódzon, Gyöngyöspatán, Szerencsen és Miskolcon. Az óvodák, iskolák nevelési tervéhez kapcsolódóan több mint 70 színházi nevelési programot és beavató előadást valósítottunk meg a tanév során, az adott diák-közösség igényeinek figyelembevételével. Programunk alapja, hogy a színház, mint művészeti nevelési forma segít az önkifejezésben, a személyiségfejlesztésben, a mássággal való szembesülésben és annak elfogadásában. A megvalósított programok a gyermekek önkifejezését, önismeretét, kommunikációs képességeit fejlesztették.

Egyesületünk a projekt részeként 8 komplex színházi nevelési foglalkozás-sorozatot tartott dráma táborok keretében, melyeken több hátrányos helyzetű gyermek is részt vett.

A „Te is más vagy, Te sem vagy más!” program olyan hosszú távú együttműködéseket célzott, melyek során az oktatási intézményekben rendszeresen megjelenhet a színházi nevelés, mint képzési forma.

www.mannaegyesület.hu

Együttműködő intézmények: