Közhasznú Non-profit Civil Szervezet

A Manna Kulturális Egyesület egy közhasznú, non-profit civil szervezet, mely gazdasági és jogi képviseletet biztosít, vállal mecénás-keresést, pályázatírást és szaktanácsadást színházi alkotócsoportoknak, független színházi társulatoknak, alkotóknak.

Az Egyesület alapító tagjai olyan színházi szakemberek – színészek, rendezők, bábszínészek, díszlettervezők, dramaturgok, pr-marketingesek, jogászok – akik társadalmi munkában, szakértelmükkel segítik a születő előadásokat. Ezzel a tevékenységgel olyan hiánypótló szerepet vállalunk, amely a Magyarországon éppen kialakulni látszó arts and business területét érinti. Szeretnénk előremozdítani, elősegíteni a színház magánszférából érkező támogatottságát, melyhez fontos kulcs a művészek jogi és gazdasági képviselete, hogy az üzleti életben ők is meg tudják állni és találni a helyüket.

Az Egyesület megalakulása óta több produkció létrehozását támogatta, másoknak pedig fellépési lehetőséget, pályázati támogatást szerzett.

Budapest, 2009. augusztus
Gáspár Anna